הסוכן
החכם

תוכנית עבודה במכירות

החיפוש המתיש אחר עבודה זמינה, פשוטה, נגישה וכמובן מכניסה מוביל רבים לבחור בתחום המכירות. כיום ניתן למצוא מחלקת מכירות כמעט בכל עסק או חברה גדולה אשר מבקשת להגדיל את הכנסותיה בקצב גבוה. העבודה אמנם אינה דורשת כלל השכלה ספציפית ובמרבית הפעמים אפילו לא ניסיון ממשי בתחום אך במידה ואכן התקבלתם לעבודה דעו כי לא מדובר בתפקיד פשוט והוא בהחלט דורש מהעובד לעמוד בקצב מסוים ובתוכנית מסוימת. זוהי הסיבה שיש לקבוע תוכנית מסוימת העובדת על פי יעדים קבועים עבור כל עובד בעובד וכן עבור החברה כולה.

מהי תוכנית עבודה במכירות?

תוכנית עבודה לאנשי מכירות הינה תוכנית הנבנית עבור כל עובד ועובד באופן פרטני והיא מבוססת הן על היכולות שלו והן על הניסיון שלו. מטרת העל של התוכנית היא לעזור לאיש המכירות להגדיל באופן משמעותי את היקף המכירות שלו ולמעשה לעזור לממש את הפוטנציאל הספציפי הגלום בו. על מנת לבנות את התוכנית בפועל יש ללוות את איש המכירות במשך פרק זמן מסוים על מנת להכיר את שיטת העבודה שלו, דרך הפעולה וכן את היכולות והחוזקות שלו. רק לאחר היכרות עמוקה עם העובד ניתן לבנות לו תוכנית מותאמת אליו. התוכנית נבנית על ידי מנהל המכירות אשר מכיר כעת גם את העובד וכמובן שגם את התחום. 

התוצאות של בניית תוכנית נכונה

על מנת לקבל את התוצאות אליהן שואפת החברה יש לבנות תוכנית מדויקת ונכונה ולכן חשוב שהיא תעשה על ידי מנהל מכירות מקצועי. כאשר התוכנית בנויה היטב ומותאמת באופן מדויק לאיש המכירות התוצאות המתקבלות יהיו:

  • הגדלה משמעותית בקצב ובאיכות המכירות של העובד.
  • מתן כלים אשר יעזרו לעובד בעת תהליך המכירה.
  • היכרות עמוקה יותר עם המוצר הנמכר וכן את כל המידע הפיננסי הרלוונטי לגביו.
  • הבנה עמוקה יותר של תחום השירות, היכרות עם השוק והכרה של התחרותיות הקיימת בו.
  • בנייה של תוכנית יעדים המיועדת עבור מגוון רחב של סוגי לקוחות מה שיאפשר לאיש הלקוחות להכיר לעומק את קהל היעד איתו עובדת החברה.

תוכנית שנתית

כל איש מכירות מקצועי יודע כי מכירה טובה מתחילה קודם כל בהבנה של מהו היעד שלי. כלומר, בתכנון קדימה. ולא סתם תכנון קדימה אלא תכנון של שנה מראש. בניית תוכנית שנתית תעזור לכל עובד לא רק להבין מהי המטרה החודשית שלו אלא גם מהי המטרה הרבעונית, החצי שנתית וכמובן גם השנתית. התכנון עוזר לנו לדעת האם אנו עומדים ביעדים שלנו, איפה צריך לדחוף יותר והאם זהו הזמן הנכון להרפות. בניית תוכנית שנתית במכירות תאפשר לכל עובד ועובד להבין היכן הוא עומד מצד אחד אך גם לקבל את כל הכלים להם הוא זקוק על מנת להגיע אל היעדים שלו. זהו ללא ספק תהליך אפקטיבי ומשתלם הן עבור העובד והן עבור החברה כולה.

תוכנית עבודה- הדרך הבטוחה להצלחה

כל חברה או עסק מחפשים תמיד אחר הדרכים שיובילו אותם קדימה ויגדילו את אחוזי המכירות שלהם. אחת הדרכים הטובות ביותר להגדיל את המכירות היא כמובן להשקיע בעובדים ולספק להם את כל הכלים הטובים ביותר על מנת שיצליחו למכור נכון. במידה וגם אתם בעלי חברה אשר מעוניינים לעבור לשלב הבא שלכם זה בדיוק הזמן לבנות לעובדים שלכם תוכנית עבודה מותאמת אישית אשר תעזור להם להגיע אל מלוא פוטנציאל המכירות שלהם. התוכנית מיועדת באופן אינדיבידואלי עבור כל עובד ועובד ונבנית בתהליך ייחודי יחד איתו. זוהי הסיבה שהתוצאות אותן היא מניבה כל כך מוצלחות.

תוכנית עבודה הינה תוכנית הנבנית באופן אישי עבור כל עובד ועובד על מנת לעזור לו להגיע אל היעדים הפוטנציאליים שלו.

את התוכנית בונה מנהל המכירות וזאת לאחר שהוא צופה בעובד מספר ימים ומכיר אותו לעומק.

העובד מקבל כלים רבים אשר מסייעים לו למכור יותר, להכיר את השוק לעומק ולהבין מי הם המתחרים שלו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

הרשמה לסוכן החכם
הרשם ועבור ליצירת התראה
דילוג לתוכן