קורות חיים כתיבת

אין שני מסמכי קורות חיים זהים ובכל זאת קיימים כמה עקרונות כלליים שכדאי ליישם בכתיבת קורות חיים בכל התחומים. קחו לעצמכם מספר רגעים לבדיקת קורות החיים שלכם וסקירת ממשק שדרוג מסמכי קורות חיים כאן באתר. חשוב לוודא שקורות החיים שלכם כוללים את כל הפרטים הדרושים, מעוצבים נכון ומאפשרים התרשמות חיובית מהירה. מסמך קורות חיים מוצלח הוא כזה שמשווק אתכם נכון וגורם למגייס למהר לפנות אליכם. 

את המידע בקורות החיים נהוג להציג תוך חלוקה של המסמך ל-6 חלקים. הקפידו על משפטים קצרים וברורים, שפה גבוהה, פונט נוח לקריאה, הדגשה של מידע חשוב וסיכום של כל המידע בעמוד A4 אחד. 6 החלקים המרכזיים במסמכי קורות חיים הם:

 1. פרטים אישיים
 2. תיאור אישי תמציתי
 3. ניסיון תעסוקתי
 4. השכלה
 5. שירות צבאי
 6. שליטה בשפות ויישומי מחשב

קורות חיים כתיבת מסמך נוח לקריאה

בכל מסמך קורות חיים נקפיד תמיד לתמצת את המידע ולהציג אותו באור חיובי. מקמו במיקום בולט את הפרטים שמקדמים אתכם ומציגים אתכם כמועמדים מובילים למשרה. רוב המעסיקים מציינים במפורש שמסמכי קורות חיים ארוכים ועמוסים במידע לא רלוונטי פוגעים בסיכויים שלכם. אם אתם לא מצליחים לתמצת את הדברים בעצמכם כדאי להיעזר באיש מקצוע. על כל המידע שמוצג בקורות החיים שלכם להיות רלוונטי. במידה ואתם בכל זאת מגישים מסמך קורות חיים שמתפרס על יותר מעמוד אחד – קחו בחשבון שהמעסיק עתיד לקרוא רק את העמוד הראשון.

איך מעצבים נכון קורות חיים?

תשמחו לגלות שאתם לא צריכים לעצב בעצמכם את קורות החיים שלכם. אנחנו דואגים לכם לתבניות עיצוב מרשימות שגורמות לכל מסמך קורות חיים להיראות מקצועי יותר. השתמשו בכלי עריכת קורות החיים שבאתר ותזכו בעיצוב נכון ללא מאמץ. יש לעיצוב של קורות החיים השפעה ניכרת על המסר שמועבר ועל הסיכויים שלכם לקבל פנייה חוזרת. עיצוב עמוס ומבולגן מקשה על המעסיק וגורם לו למהר לעבור אל המועמד הבא. 

קורות חיים כתיבת המסמך, כללים!

 1. הקפדה על עיצוב אחיד ועקבי
 2. מרווחים בין השורות לקריאה נוחה
 3. יישור של הקובץ מימין לשמאל
 4. פסקאות קצרות עם משפטים קצרים וענייניים
 5. הדגשה של כותרות, שמות של חברות ותפקידים

איזה פונט כדאי לבחור לקורות חיים?

ההמלצה היא על קורות חיים כתיבת פונט Arial בגודל 11. הצבע של הכתב יהיה כמובן שחור. רווח מומלץ בין השורות יהיה 1.35 עד 1.5. אלא אם ישנה סיבה טובה מאוד, לא נהוג להוסיף למסמכי קורות חיים תמונות או איורים. שימו לב שאין כל שגיאה במסמך. שגיאת הקלדה אחת עלולה לקלקל לחלוטין את הרושם הראשוני. 

אלו פרטים אישיים כותבים בקורות חיים?

החלק של הפרטים האישיים מונה עד 3 שורות בעודו כולל שם מלא, מקום מגורים ופרטי יצירת קשר (מספר טלפון וכתובת דואר אלקטרוני). נהוג לציין גם את מספר תעודת הזהות. רצוי להוסיף גם שנת לידה. החוק אוסר על אפליית גיל כך שאין חובת ציון שנת לידה. במידה ותחליטו שלא לציין את שנת הלידה – קחו בחשבון שהמעסיק יסיק מכך שאתם מבוגרים. לרוב, ניתן יהיה לשער את גילכם על פי שנות השירות הצבאי כך שאין סיבה להשמיט את שנת הלידה. 

אין חובה לפרט את מצבכם המשפחתי אך מומלץ לעשות זאת. אם אתם חוששים שמצבכם המשפחתי ימנע מכם פניות – אל תציינו אותו. החלק של הפרטים האישיים הוא המקום בו נדגיש יכולות טכניות מיוחדות ונציין שיש לכם רישיון נהיגה. אם אין לכם רישיון נהיגה אין צורך לציין זאת.

פרטים ליצירת קשר, ניסיון עבודה בשנים האחרונות, מידע אודות השירות הצבאי (לא את כל מעסיק זה מעניין רק אם זה רלוונטי לתחום), שליטה בשפות שונות אם זה רלוונטי למשרה וטלפונים של ממליצים.

מרבית המעסיקים בהחלט עוברים על קורות החיים ומייחסים להם חשיבות רבה. הם אומנם לא יקראו את כל מה שכתבתם אלא רק דברים בולטים להם לעין שחשובים להם באמת אולם אין ספק כי כתיבה נכונה של קורות החיים יכולה לקדם אתכם לתפקיד שאתם חושקים בו.

ניתן לכתוב קורות חיים באופן ידני או להשתמש במחולל קורות החיים באתר HOOP דרושים. המלווה יעביר אתכם שלב שלב במילוי קורות החיים שלכם ובסופו תוכלו להוריד קובץ מסודר של קורות החיים להדפסה, למחשב או לשלוח אותו ישירות למשרות באתר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן