פרסום משרות חינם

איכות כוח האדם שיש בעסק תשפיע במידה רבה על האופן שבו העסק ימצא את הפוטנציאל שלו, יתפתח ויתקדם. עובדים טובים יכולים לעשות הספק טוב יותר, לתת שירות לקוחות טוב יותר, לבצע עבודה מקצועית יותר ובאופן כללי לתרום לחברה הרבה יותר מאשר עובד פחות טוב ופחות מחויב. זו הסיבה שחברות גדולות מחפשות אחר עובדים איכותיים, מנוסים וכישרוניים ומוכנה לשלם להם שכר גבוה יותר ותנאים סוציאליים טובים יותר. עם כל מה שנאמר פה – האם עדיין פרסום משרות חינם היא האופציה הטובה ביותר עבור מעסיקים? ובכן תלוי את מי שואלים. 

פרסום משרות ברשתות החברתיות:

יש מגוון רחב של אפשרויות פרסום משרות חינם ברחבי הרשת. זהו אחד היתרונות הגדולים של פלטפורמת האינטרנט והחשיפה שהוא מאפשר לנו להגיע אליה. חלק מאותן טכניקות טובות יותר וחלק טובות פחות. היעילות שלה תלויה בניסוח המודעה שלכם, בקהל היעד שלכם ואיפה הוא נמצא ובפלטפורמה שבה אתם בוחרים לפרסם. פרסום המשרה ברשתות החברתיות ובעיקר בפייסבוק יכולה לעזור לכם למצוא עובדים מתאימים, אולם במחירים של סינון אנשים רבים שיפנו אליכם ולא יתאימו בהכרח לדרישות שלכם. בפייסבוק יש קבוצות דיון שניתן להצטרף אליהן בחינם. יש לא מעט קבוצות דרושים המחולקים לדרושים כללי, דרושים לפי אזור בארץ ודרושים לפי מקצועות או תחומים מסוימים. הצטרפו לקבוצות הרלוונטיות עבורכם, ודאו שיש להן הרבה עוקבים/משתתפים בקבוצה שכן כך החשיפה של המודעה שלכם תהיה גדולה יותר והעלו את המודעה שלכם לאותן הקבוצות.

גיוס עובדים בירידי תעסוקה במרכזים אקדמאים:

ירידי תעסוקה שנתיים הם חלק בלתי נפרד מהמאמץ של ארגוני הסטודנטים והמרכזים האקדמאים שבהם לומדים הסטודנטים לעזור להם למצוא עבודה טובה כבר במהלך הלימודים או לסכם קבלה לעבודה עם סיום הלימודים. הרי שבסופו של דבר כל מרכז אקדמי רוצה להתפאר בכך שהבוגרים שלו מוצאים עבודה במהירות ואם כבר בחברה נחשבת ובשכר גבוה אז מה טוב. אנשים אחרים המעוניינים לבחור מקום ללמוד בו יראו את הנתונים הללו וירגישו שהם במקום הנכון. ירידי תעסוקה לסטודנטים הוא מקום נהדר למצוא כישרונות צעירים וטובים לעסק שלכם, כאלה שעדיין ניתן להטמיע בהם את הדרך שלכם ואת האני מאמין שלכם ומגיעים עם ידע מקצועי, אומנם ללא ניסיון אבל עם הרבה מוטיבציה להצליח.

הפעלת העובדים שלכם:

דרך נוספת להשיג עובדים היא פה לאוזן. אחת משיטות הפרסום החינמיות שתמיד עבדו בכל תחום ובכל דבר בחיים שלנו. כל שאתם צריכים לעשות הוא לפרסם לעובדים שלכם שהחברה מגייסת עובדים נוספים ומתרחבת ואם הם שומעים על בני משפחה או חברים המחפשים עבודה ועשויים להיות מתאימים לדרישות התפקיד אז להפנות אותם אל מנהל כוח אדם/האדם הרלוונטי לגיוסם לחברה.

פרסום באתרי דרושים מובילים:

אחת הדרכים היעילות ביותר למצוא עובדים היא כמובן לעשות שימוש באתרי דרושים. אתרים אלה לרוב דורשים עלות סמלית לפרסום המודעה אצלם אולם הם אחראים להביא כמות גדולה של אנשים המחפשים עבודה ויכולים להיות רלוונטיים למעסיקים המפרסמים אצלם (אחרת המעסיקים לא יתאמצו להמשיך לשלם להם ולפרסם אצלם). באתר HOOP דרושים למשל הדגש של פורטל דרושים זה הוא על קהילה איכותית של מחפשי עבודה בתנאים טובים ושכר גבוה, כאשר גם העובדים הינם איכותיים וטובים יותר, מנוסים ומקצועיים יותר. אז אם אתם בעלי עסקים המחפשים עובדים טובים ואיכותיים ומוכנים להציע להם תנאים טובים אתם מוזמנים להציע את המשרה שלכם באתר.

תלוי בתקציב העסק ובקהל היעד. בדרך כלל עדיף לשלם מעט לאתר דרושים המאפשר לכם לגייס מועמדים חזקים ורלוונטיים יותר לתפקיד.

העלות תהיה סמלית בדרך כלל ותנוע בין 150 ל-400 ₪ תלוי בסוג המשרה, אפשרויות הבלטה ועוד. המחירים גם עשויים להשתנות מעת לעת אולם תמיד יהיו משתלמים בהחלט.

רשתות חברתיות, פה לאוזן, ירידי תעסוקה, פוסטרים במכללות ומרכזים אקדמאים שונים ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן