עבודה חצי משרה

יש אנשים שמסיבות כאלו ואחרות מעדיפים לעבוד במשרה חלקית ולא במשרה מלאה. זה יכול להיות אנשים אשר משלבים בין משפחה לעבודה, סטודנטים אשר מבחינת הזמן שלהם לא פנויים לעבוד משרה מלאה לפחות בחלק מתקופת הלימודים, אנשים אשר יכולים לפרוש לפנסיה אבל מעוניינים להמשיך לעבוד אבל לא באותו היקף שעבדו ועוד. 

מה זה בדיוק עבודה בחצי משרה

ההגדרה של חצי משרה היא משרה אשר עובדים בה פחות ממספר השעות שמוגדרות כמשרה מלאה במקום עבודה מסוים. למשל אם מקום עבודה מגדיר שמשרה מלאה היא משרה של 180 שעות חודשיות, ההגדרה של חצי משרה היא משרה של 90 שעות חודשיות. מבחינה של ההתנהלות בפועל זה אומר שעובד בחצי משרה יכול לעבוד כמות שעות מצומצמת בכל יום או לעבוד ימים מלאים ויהיו ימים בהם הוא לא יעבוד כלל מה שיגיע במצטבר לכמות השעות החודשית המוגדרת, הכל בהתאם למה שמסוכם עם המעסיק.

כיצד מתייחסים דיני עבודה לנושא של עבודה בחצי משרה

דיני עבודה מתייחסים ומסדירים את כל הנושא של יחסי עובד מעביד. בין היתר הם מתייחסים לנושא של שעות עבודה, שכר מינימום, ימי חופשה, תשלום עבור שעות נוספות, תנאים סוציאליים ועוד, וכוללים גם את אלו שעובדים משרה מלאה וגם את אלו שעובדים משרה חלקית. אדם העובד במשרה מלאה ואדם העובד במשרה חלקית זכאים לקבל ימי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה ביחס לאחוז המשרה שלהם, החזר נסיעות משולם על פי הנסיעות בין אם הוא משתמש בתחבורה ציבורית אז יקבל החזר ביחס לכמות הנסיעות ובין אם החזר הוצאות לשימוש ברכב פרטי, אז יקבל החזר הוצאות ביחס לימי העבודה במידה והוא מגיע רק לימים בודדים ולא כל יום.

באיזה סוגי עבודות ומקצועות אפשר למצוא חצי משרה

חצי משרה זהו משהו שניתן למצוא בעבודות רבות ובמקצועות רבים. לעיתים מדובר על מקומות בהם למשל יש אנשי מקצוע במשרות מלאות וזקוקים לתגבור מסוים אך לא במשרה מלאה אז מביאים עובד לחצי משרה. יש מקומות אשר מאמינים במשרות אם, זאת אומרת משרות לנשים וגברים אשר רוצים לעבוד אך לשלב עם העבודה את הילדים וחיי המשפחה ולכן הם מעדיפים לעבוד במשרה חלקית. בנוסף לכך יש מקומות בהם לא זקוקים לעובדים בתחומים מסוימים במסגרת משרה מלאה אך זקוקים לאיוש תפקיד, זה יכול להיות למשל מזכירה בחצי משרה, מעצב גרפי, בונה אתרים ועוד, למעשה היום אין תחום או מקצוע שאין בו אפשרות לחצי משרה, לעיתים התחלה של עבודה בחצי משרה יכולה להתפתח ולהפוך עם הזמן לעבודה במשרה מלאה במידה וזה יתאים לשני הצדדים כמובן.

איך מוצאים עבודה בחצי משרה

כמו כל עבודה גם עבודה בחצי משרה צריך לחפש. כדי למצוא עבודה בין אם עבודה במשרה מלאה או עבודה בחצי משרה צריך לפנות זמן לכל שכן צריך לאתר מקומות המחפשים עובדים, פניה אליהם וכמובן להגיע לראיונות עבודה שהם השלב השני לאחר שליחת קורות החיים. חיפוש המשרה עצמו יכול להיות דבר מאתגר מאוד, לא תמיד יודעים מאיפה להתחיל לחפש, אך בשנים האחרונות כמו הרבה דברים גם נושא חיפוש עבודה עבר לאינטרנט לאתרים ייעודים לכך כמו האתר שלנו למשל. מעסיקים מפרסמים משרות דרושים ומפרטים את דרישות התפקיד כולל היקף המשרה ועל ידי שימוש במנוע החיפוש אפשר לאתר את אותן משרות בקלות יחסית, כאשר לכל משרה אשר נראית מתאימה שולחים את קורות החיים ישירות למפרסם המשרה במינימום התעסקות ומאמץ. 

עבודה בחצי משרה זה עבודה בה עובדים חצי ממספר השעות שמוגדרות באותו ארגון כמשרה מלאה, למשל אם בארגון משרה מלאה היא 182 שעות חודשיות חצי משרה היא בהיקף של 91 שעות חודשיות.

עבודה בחצי משרה מתאימה למי שאינו פנוי לעבוד משרה מלאה אך עדיין מעונין לעבוד, לאנשים אשר רוצים למשל לשלב עבודה עם עוד דברים כמו למשל הורים שרוצים לשלב עבודה עם משפחה וילדים וכדומה.

אחת מהדרכים למצוא עבודה בחצי משרה היא על ידי חיפוש משרות בלוחות מודעות כמו באתר שלנו. הכנסה של הפרטים המבוקשים למנוע החיפוש מציג את המשרות המתאימות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן