הסוכן
החכם

עבודה בחברת פרסום

אחת העבודות המבוקשות ביותר היא עבודה בחברת פרסום. יש לזה כל כך הרבה יתרונות למי שמחפש קריירה מהירה ומזהירה בתחומים משיקים כמו יחסי ציבור ותקשורת, שזה ברור למה אנשים רוצים להתקבל לזה. אנשי משרדי פרסום עוסקים באחת העבודות המרתקות ביותר שיש – פרסום מותגים ושיווק שלהם בפלטפורמות שונות. הטכנולוגיה בימינו מחייבת הבנה מסוימת לפחות ראשונית בכל האמצעים האלה אבל כאשר יש גם קורסים וסדנות נגישות לכולם אפשר ללמוד זאת בקלות. פרסום נעשה היום לא רק באמצעי התקשורת אלא בעיקר באינטרנט ובאתרים השונים, כולל מדיה חברתית, ולכן העבודה הזאת מתפצלת לעיסוקים שונים ורווחיים מאוד. כדאי ללמוד בקורס מסודר או במסלול כלשהו בבית ספר לפרסום ולניהול תוכן, ולפי זה לדעת לאן בדיוק אתם רוצים להתקבל וכיצד להגיע לזה.

מה עושים בחברת פרסום?

יש כל מיני סוגים של חברות פרסום. המוכרות ביותר הן אלה שמנהלות  תקציבי ענק של חברות ממש גדולות והן יודעות להרים קמפיינים ממושכים ואינטנסיביים. אלה חברות שעובדות עם תקציבים שמאפשרים פרסום בכל ימות השנה ולכן הן עובדות על קמפיינים בגלים יחד עם שימור המותג בתודעת הלקוחות. עבודה עם לקוחות גדולים כאלה מחייבת ניהול נכון ומינוי צוות שלם שמטפל בחשבון הלקוח, כפי שזה נקרא בתחום. מדי פעם יש צורך ברענון או ביציאת קמפיינים חדשים כדי להזכיר ללקוחות שזה מותג שקיים עדיין בשטח ולכן העבודה על מותגים אלה מחייבת אנשי פרסום שצוברים ניסיון והיכרות עם התיק של הלקוח. לתוך זה יכולים להשתלב גם עובדי פרסום שאינם מנוסים וכך הם צוברים ניסיון בשטח בעבודה על המותג. 

מה חשוב לדעת על פרסום באינטרנט?

פרסום באינטרנט הוא היבט נוסף בתחום הפרסום שתפס תאוצה לפני שנים ולכן הוא לא פחות חשוב מאשר פרסום באפיקים הרגילים. הפרסום והשיווק באינטרנט נעשה בפלטפורמות שונות כמו המדיה החברתית וזה דורש אנשי מקצוע שיכולים להציג מיומנויות ויכולות של איסוף נתונים ובניית קמפיינים שמתאימים לפלטפורמות האלה במיוחד. משם אפשר לטפס ולהגיע לדרגות הגבוהות יותר של עולם הפרסום, במיוחד אם מצליחים למשוך את תשומת הלב של חברות גדולות שמעוניינות לשכור אתכם על הכישורים והחשיבה היצירתית שלכם. זה מחייב התמדה ובניית תיק עבודות אם אתם כבר הצלחתם להשתלב בחברות פרסום קטנות כמו שיווק דיגיטלי.

פרסום לעסקים קטנים

למרות שיש יותר ביקוש ליוקרה של עבודה בחברת פרסום גדולה, הניסיון והנתונים מלמדים שיש יותר עבודה למשרדי פרסום ושיווק קטנים שעובדים עם עסקים קטנים ובינוניים. התקציבים שלהם יותר צנועים, אמנם, אבל הם גם מאפשרים יותר גמישות והישגים מרשימים בנישה שלהם. מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות התחום הזה מקבל בברכה כל מי שמוכן ללמוד ובמיוחד את התחום של שיווק דיגיטלי. למעשה, זה כמעט בלתי אפשרי לעבוד בתחום זה מבלי להבין בדיגיטל. 

למה הפרסום הדיגיטלי חשוב?

גם קמפיינים גדולים של מותגים חשובים זקוקים לטפטוף של הפרסומות השונות בדיגיטל משום שהן נגישות יותר ללקוחות שלהם. רוב האנשים יראו את הפרסומות באינטרנט יותר מאשר בטלוויזיה, כי בעידן הסטרימיניג והצפייה ללא פרסומות זאת כמעט הדרך היחידה לפרסם. משום כך, עבודה בחברת פרסום יכולה להיות רלוונטית גם כאשר אתם באים מתחום הדיגיטל ורכשתם השכלה בעיקר בקורסים כמו ניהול תוכן ומדיה חברתית, ואתם יודעים להשתמש בכלים השונים לצורך שיווק דיגיטלי. זה מאפשר הרבה יותר יצירתיות וגם בונה לכם תיק עבודות מרשים שאפשר להציג בכל ראיון עבודה לחברת פרסום גדולה, אם תרצו להתרחב גם לכיוון הזה ולעבוד עם מותגים גדולים יותר.

חברות פרסום יהיו תמיד בעלות ביקוש רב לעבודה, יציבות לאורך זמן וגם בשנים הבאות מדובר בעבודה שתהיה עם ביקוש לאור הביקוש ההולך ועולה בקרב עסקים לשיווק ופרסום, בעיקר בתחום הדיגיטלי. תנאי השכר הולכים ומשתפרים. ניתן להשתלב בחברת פרסום רק לאחר קורס של כמה חודשים בתחום ייעודי מסוים. חברות פרסום רבות מקבלות גם עובדים ללא ניסיון (אם כי בעלי הכשרה והסמכה מקצועיים כמובן).

אלה משתנים בין תפקיד אחר לאחר ומה חברת הפרסום מחפשת. חלק מחפשות אחר עובדים עם ניסיון ואחרות מחפשות עובדים ללא ניסיון עם דרישות שכר נמוכות יותר. בהתאם לתפקיד גם יהיו דרישות המינימום לתפקיד.

תפקידים רבים ומגוונים: החל משירות לקוחות ומכירות, דרך עיצוב וגרפיקה, תכנות ובניית אתרים, קופירייטינג וכתיבת תוכן ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

הרשמה לסוכן החכם
הרשם ועבור ליצירת התראה
דילוג לתוכן