כתיבת קורות חיים נכונה

לכתיבת קורות חיים נכונה יש משמעות רבה המשפיעה על סיכויי ההצלחה בכל מה שקשור למציאת עבודה. כתיבה נכונה מתייחסת למעשה למכלול דברים בקורות החיים החל ממה צריך להופיע בהם מבחינת הנושאים ואיזה מידע, איזה פירוט בדיוק ועד איזה עומק לפרט, סדר וצורת הכתיבה, הנראות הכללית שלהם מבחינה של סוג וגודל הפונטים בהם משתמשים, שוליים, מרווחים בין השורות ובין פסקאות ועוד. 

קורות חיים, מה הם צריכים לכלול

מסמך קורות החיים שמכינים צריך לכלול דברים מסוימים וכמובן שיש דברים שלא נכון שיופיעו בו. בין הדברים שצריכים להופיע זה כמובן כל מה שקשור לפרטים האישיים של האדם, כולל פרטים ליצירת קשר כמו טלפון נייד וכתובת אימייל. בנוסף יש התייחסות לכל מה שקשור להשכלה ולימודים, זה יכול להיות תואר אקדמאי או לימודים מקצועיים, מה שחשוב זה לציין את התחום שנות הלימוד ואם היה משהו מיוחד שקשור ללימודים ורלוונטי לתפקיד, אותו הדבר בכל מה שקשור לניסיון תעסוקתי בו כדאי לפרט את מקומות העבודה הקודמים בעיקר את אלו שקשורים או רלוונטיים למשרה אליה מגישים מועמדות, פרק הזמן שנמשכה כל עבודה, מה כלל התפקיד והאם היו דברים מיוחדים במסגרת התפקיד או מקום העבודה שיכולים לתרום לתפקיד המבוקש. מעבר לפרטים הללו יש גם התייחסות לנושא של ידע מבחינה של שפות ואת רמת הידע, הכרה של תוכנות מחשב שונות, אם היו עוד דברים חשובים שקשורים ומשפיעים כמו התנדבות במקומות מסוימים או תחביבים מיוחדים ששווה להזכיר אותם וכמובן סעיף שמדבר על המלצות.

כתיבת קורות חיים נכונה, מה זה אומר בפועל

כאשר כותבים את קורות החיים חשוב להקפיד על מספר דברים, הראשון זה לכלול את כל המידע הרלוונטי למשרה המבוקשת מבחינת השכלה, ניסיון תעסוקתי, ידע בתוכנות, תחביבים, שפות וכדומה, דבר שני זה להקפיד על שפה, זאת אומרת שכל מה שנכתב נכתב בשפה נקייה, ברורה, ניסוח תקין, ללא שגיאות כתיב ועוד. הדבר השלישי זה להקפיד על הנראות של המסמך, זאת אומרת שגודל הפונט יהיה אחיד, אותו דבר ביחס לפונט מודגש או שלא, מרווח בין שורות ובין פסקאות וכמובן שיהיו שוליים. להשתדל שהמסמך יהיה קצר כמה שאפשר כדי לא להלאות את מי שמקבל אותו ולכן צריך לכתוב ולשים דגש רק על הדברים שבאמת חשובים ורלוונטיים למשרה אליה מגישים את המועמדות. 

מה עוזר לכתוב קורות חיים בצורה נכונה

כתיבת קורות חיים נכונה יכולה להתבצע במספר דרכים, הראשונה היא במידה ויש יכולת ביטוי טובה וניסיון אפשר לכתוב את קורות החיים לבד. אפשר כמובן להיעזר בתבניות ודוגמאות שיש ברחבי הרשת ולעשות התאמות לקורות החיים האישיים. במידה ויכולת הביטוי הכתובה היא לא מספיק טובה או שמדובר בהגשת מועמדות למשרות בכירות או שיש צורך למשל בקורות חיים גם באנגלית אפשר ואף רצוי להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בכתיבת קורות חיים עבור אחרים. זה יכול להיות חברה שנותנת שירות כזה או עצמאים אשר על סמך ראיון והיכרות עם האדם וסוג המשרות אליהן הוא מגיש מועמדות הם כותבים את קורות החיים שלו בצורה נכונה ומקצועית. דרך נוספת שאפשר להיעזר בה זה מחולל קורות חיים, זהו שירות המוצע באתרים רבים העוסקים בנושא של חיפוש עבודה וחיפוש עובדים כמו האתר שלנו HOOP. בעזרת מחולל קורות החיים מזינים את הנתונים בהתאם להנחיות שמוצגות כאשר בסיום תהליך ההזנה המחולל מפיק קורות חיים אותם ניתן להוריד ולהשתמש בהם להגשת מועמדות למשרות שונות.

הדגשים בכתיבת קורות חיים בצורה נכונה הם על הנושא של התכנים עצמם, הנראות והשפה.

ניתן לכתוב קורות חיים לבד, להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בכך או להסתייע במחולל קורות חיים הנמצא באתרים שונים ייעודיים כמו האתר שלנו HOOP.

קורות חיים הם הדבר הראשון שמוכר למעסיק פוטנציאלי, הם אלו שמאפשרים לעבור שלב ולהגיע לראיון עבודה ולכן חשוב שקורות החיים יהיו כתובים בצורה נכונה ומרשימה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן