דרוש מהנדס תעשייה וניהול

הנדסה תעשייה וניהול זהו תחום אשר רבים הולכים ללמוד אותו משום שמצד אחד מדובר על תחום תעסוקה הטומן בחובו המון אתגרים ועניין ומצד שני בשל מה שהוא כולל בתוכו הוא מאפשר מציאת עבודה בשלל ארגונים וחברות עם פוטנציאל השתכרות גבוה. 

מהנדס תעשייה וניהול, מה זה אומר בדיוק בפועל

אדם העוסק בהנדסה תעשייה וניהול מתמקד למעשה בראייה מערכתית רחבה, משתמש בכלים הנדסיים שונים המשולבים עם אספקטים אנושיים ותרבותיים ומתבסס על כלים ועקרונות מדעיים וטכנולוגיים. מהנדס תעשייה וניהול עוסק בפועל ביוזמה, תיכנון, ארגון ויישום, בשילוב תפעול ובקרה על מערכות שונות בארגון בכל מה שקשור להשגה של יעדים גם עסקיים וגם הנדסיים כאשר המיקוד הוא יעילות, אפקטיביות וחסכון. בתוך התחום יש התמחויות ותתי תחום מה שיכול להשפיע ולמקד את העבודה בדברים מאוד ספציפיים וכמובן שהתפקיד עצמו הוא גם תלוי ארגון ותחום העיסוק שלו.

מה כוללים לימודי הנדסה תעשייה וניהול 

לימודי הנדסה תעשייה וניהול לתואר ראשון כוללים תחומים ונושאים רבים ומגוונים בין היתר תכנות, כלכלה, פיזיקה, ניתוח מערכות, ניהול מכירות ושיווק, תהליכי חום וזרימה, שרטוט, אופטימיזציה, מערכות מידע תעשייתיות, חומרים הנדסיים ותהליכי ייצור, אלקטרוניקה והנדסת חשמל ועוד שלל לימודים שמהווים את בסיס הלימודים, בנוסף לכך יש התמחויות כאשר כל אחד בוחר את תחום ההתמחות המועדף עליו למשל מערכות מידע ומחשוב, תכנון ובקרה ממוחשבים, אבטחת איכות, תפעול מערכות ועוד. בתואר שני אפשר בין היתר למצוא לימודים בתחומים כמו פסיכולוגיה ארגונית ותעשייתית, אנליזה סטטיסטית, כוח אדם, ניהול פרויקטים, הסתברות, כריית מידע וטכנולוגיה, בקרת תהליכים, גרפיקה, ראייה ממוחשבת ועוד כאשר גם פה יש התמחות לפי בחירה אישית. 

איפה לומדים הנדסה תעשייה וניהול

תואר ראשון להנדסה תעשייה וניהול ניתן ללמוד במוסדות רבים ברחבי ישראל בין היתר אוניברסיטאות מוכרות ומכללות שונות והם נמשכים 4 שנים. לבוגרי תואר ראשון יש אפשרות לעשות תואר שני אשר מאפשרים לכל מי שלמד להתמחות בנושאים שונים אשר יאפשרו לו להתקדם מבחינת תעסוקתית לתחומי ניהול בכירים יותר, בין הלימודים אפשר למצוא ניהול איכות, חקר ביצועים ותפעול, תכנון של מפעלים, ניהול שרשראות אספקה ועוד שלל תחומים ונושאים. לימודי תואר שני במרבית המקרים מאפשרים לשלב לימודים בחוגים מקבילים כמו כלכלה מה שבין היתר משלים את לימודי התואר ומאפשר לבוגרים לשדרג משמעותית את תפקידם בארגון גם מבחינה תעסוקתית וגם מבחינה של שכר ותנאים. תואר שני אפשרי בשני מסלולים האחד עם תזה והשני ללא תזה והתמחות במסלול ממוקד כמו תכנון ניסויים, הנדסת גורמי אנוש, אופטימיזציה, ניתוח החלטות, יצור ממוחשב ורובוטיקה ועוד הכל בהתאם לעניין והרצון האישי, לימודי התואר נמשכים שנתיים. 

איך מוצאים עבודה בתחום של הנדסה תעשייה וניהול

משום שלימודי הנדסה תעשייה וניהול הם רחבים ומגוונים זה מאפשר לבוגרי הלימודים למצוא מגוון נרחב של תפקידים בשלל חברות, ארגונים ומפעלים החל ממפעלים יצרניים ועד חברות הייטק. בשל כך דרך מציאת העבודה יכולה להיות דרך מקומות הלימוד שכן לעיתים יש שיתופי פעולה בין מכללה או אוניברסיטה לחברות ומפעלים וחיבור בין בוגרים, לרוב מצטיינים לארגונים שונים המחפשים עובדים. בנוסף אפשר להיעזר בחברים ומכרים אשר עובדים בארגונים בהם יש תפקידים המתאימים למהנדס תעשייה וניהול ולבקש מהם לחבר ולסייע במציאת עבודה, ודרך נוספת היא חיפוש משרות פנויות ומשלוח קורות החיים כמו שאפשר לעשות בפורטל שלנו בקלות ובפשטות. חיפוש קל ופשוט יציג את כל המשרות הרלוונטיות ובלחיצת כפתור ישלחו קורות החיים למפרסם המשרה.

מציאת עבודה יכולה להיות דרך פורטלים של פרסום משרות, חברים, פניה ישירות לארגונים.

גובה השכר תלוי בתעשייה ובותק ויכול לנוע בין 8000 ₪ לחודש ועד 25000 ₪ לחודש.

לימודי התואר הראשון הם כ- 4 שנים ולימודי תואר שני שנתיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן