דרוש מהנדס תעשייה וניהול מתחיל

אחד ממסלולי הלימוד המוכרים בתחום ההנדסה זה מסלול של הנדסה תעשייה וניהול. זהו תחום מקצועי אשר יש לו ביקוש מאוד גדול בשוק ומקומות רבים מחפשים לגייס מהנדס תעשייה וניהול גם אם הוא רק בתחילת דרכו המקצועית, ובנוסף לכך יש גם יכולת להתפתח מאוד מבחינה מקצועית ופוטנציאל ההשתכרות במקצוע הזה הוא גבוה מאוד.

לימודי הנדסה תעשייה וניהול

תואר ראשון בהנדסה תעשיה וניהול זהו תואר הנלמד במשך 4 שנים. במהלך מסלול הלימודים נלמדים קורסים ממגוון תחומים ונושאים גם מתחומי ההנדסה, הניהול ועוד למשל כלכלה, פיסיקה, ניהול מכירות, שיווק, מערכות מידע תעשייתיות, הנדסת חשמל, הנדסת אנוש, אלקטרוניקה, מנגנונים לוגיסטיים, חומרי הנדסיים, מימון תמחיר וחשבונאות, תהליכי יצור, ניהול, תכנות, תמחיר, שרטוט ועוד. קורסים נוספים נלמדים בהתאם למסלול ההתמחות הספציפי שנבחר שיכול להיות מערכות מידע ומחשוב, אבטחת איכות, תכנון ובקרה וכדומה. זהו מסלול לימודים המאפשר לימודי המשך של תואר שני, כאשר לימודי התואר השני נותנים מידע וידע נוסף סביב בקרת תהליכים, גרפיקה, כוח אדם, פסיכולוגיה ארגונית ועוד. לימודי התואר אפשריים בשלל מוסדות להשכלה גבוהה שיש בארץ החל מאוניברסיטאות ומכללות שונות. 

מה עושה בפועל מהנדס תעשייה וניהול והיכן הוא יכול להשתלב מבחינת עבודה

מהנדס תעשיה וניהול לוקח את תחום הטכנולוגיה ומשלב אותו עם בני האדם והצרכים שלהם בדרך שתעשה להם הכי טוב. יש מהנדס אשר תחום ההתמחות אותו הוא למד זה נושא היצור ולכן הוא לרוב יעבוד במפעלים ויתעסק בכל מה שקשור ליצור מוצרים ורכיבים, שיפור תהליכים שונים בכל מה שקשור ליצור, שיפור התפוקה של פס היצור ועוד, ויש מהנדס אשר מתמחה בפן של תוכנה וכל מה שקשור לתכנות מחשבים, מערכות מידע, ניהול מוצר וימצא עבודה סביב נושאים ותחומים אלו בתפקידים של אנליסט כלכלי, תכנון מערכות מלאי, ביצוע מחקרי עבודה, עבודה עם מערכות מידע ורובוטיקה וכדומה. בוגרי מסלול הנדסה תעשייה וניהול משתלבים מבחינה תעסוקתית בשלל מקומות עבודה גם בסקטור הפרטי וגם בסקטור הציבורי. הם יכולים לעבוד בחברות הייטק מקומיות או בינלאומיות, מפעלים מתחומים שונים ומגוונים, חברות ממשלתיות, סטרטאפים שונים ועוד. מקום העבודה לרוב יהיה נגזרת של מסלול הלימודים וההתמחות של כל מהנדס כך גם תפקידו בפועל.

כיצד יכול מהנדס תעשייה וניהול מתחיל למצוא עבודה

חיפוש עבודה זהו תהליך, זה יכול לקחת זמן וצריך סבלנות לפעמים הרבה סבלנות. יש דרכים שונות לחפש עבודה גם אם מדובר על אדם בעל ניסיון וותק וגם אם מדובר על מישהו שבתחילת דרכו המקצועית. דרך אחת היא כניסה לאתרים ספציפיים בהם יש לוחות של משרות פתוחות, אלו לוחות אשר מעסיקים המחפשים עובדים מפרסמים בהם את המשרות למשל אצלנו באתר. עסק אשר צריך לאייש משרה מסוימת מפרסם באתר את פרטי המשרה בצורה מפורטת כולל דרישות התפקיד, הניסיון, מיקום בארץ ועוד ולכל משרה כזו במידה והיא מתאימה אפשר לשלוח את קורות החיים בקלות ובפשטות, יש משרות למהנדסים עם ניסיון ויש כאלו למהנדסי תעשייה וניהול מתחילים. אפשרות נוספת היא על ידי הפעלת קשרים, זאת אומרת לבדוק עם קרובי משפחה, חברים, מכרים ואפילו שכנים האם הם מכירים מקום המחפש לקלוט מהנדס תעשייה בניהול מתחיל או שאולי יש להם חברים או מכרים שיודעים ומכירים ויכולים ליצור את החיבור הזה. עוד אפשרות היא להיעזר ברשתות חברתיות ובחברים הווירטואליים אשר לעיתים מכירים חברות או ארגונים המחפשים עובדים או שיש להם חברים שמכירים ואז הם יוצרים את החיבור הראשוני.

חיפוש עבודה יכול להיות דרך אתרים ייעודיים בהם מפורסמות משרות, דרך חברים ומכרים או חברות השמה.

לעיתים השכר של מהנדס תעשיה וניהול מתחיל יהיה לפי שעות וינוע סביב 40-50 ₪ לשעה ולעיתים משכורת קבועה הנעה סביב 8000 ₪ לחודש.

לימודי הנדסה תעשייה וניהול מתקיימים בשלל מוסדות ברחבי הארץ החל מאוניברסיטאות ועד מכללות. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן