דרוש מהנדס תוכנה

מהנדס תוכנה זהו אחר מהמקצועות המבוקשים ביותר, מקצוע מאוד מוערך וזאת ניתן לראות בכמות המשרות המפורסמות על בסיס קבוע בכל מקום. הביקוש הינו גבוה מהסיבה שכל נושא המחשוב והטכנולוגיה צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות וזה נמצא בכל תחום בחיינו.

מה עושה מהנדס תוכנה?

הנדסת תוכנה זהו אחד מתוך שלושת התחומים המרכיבים את מקצועות המחשב. מהנדס תוכנה אחראי על תחומים רבים ומגוונים ובין היתר אחראים על תכנון הפרויקט, ביצוע תהליכי בנייה כמובן שגם נושא התכנות באחריות שלו, בדיקה של התוכנה ווידוא כי הכל עובד. הוא מלווה גם את נושא התחזוקה וליווי מלא עד השלב בו היא יוצאת לשוק באופן מלא. תחום של הנדסת תוכנה זה תחום המשלב בין מדעי המחשב והנדסת חשמל ואלקטרוניקה. מהנדס תוכנה נוגע בדברים חשובים ביותר המשפרים את איכות החיים של החברה כולה, שיפור והתייעלות של המשק מבחינה כלכלית ואין תחום בחברה מערבית מודרנית שאינו מסתמך על מערכות תוכנה כלשהן.

מה לומדים במסלול של הנדסת תוכנה?

תואר ראשון בהנדסת תוכנה זהו תואר הכולל בתוכו שלל קורסים ונושאים, העיקריים בהם הם בנושאי מתמטיקה והמטרה שלהם היא לתת ידע בכל שלבי פיתוח תוכנות החל מהשלב הראשון של ניתוח והבנת צרכים ועד להוצאה לשוק של תוכנה. בין הנושאים הנלמדים אפשר למצוא את נושא הרשתות, אינטרנט, מבנה מערכות הפעלה, מערכות מסד נתונים, מבנה המחשבה, מערכות קבצים, תורת מיתוג מתקדמת, קריפטוגרפיה, מיקרו מחשבים ועוד. מסלול הלימודים נמשך כ- 4 שנים כאשר בסיום הלימודים מקבלים תעודה וניתן להירשם בפנקס המהנדסים. הלימודים עצמם כוללים מעבר ללימודים תיאורטיים גם התנסות מעשית של תכנון, ניתוח ופיתוח טכנולוגיות באופן עצמאי או כחלק מתרגול צוותי ולצורך סיום התואר יש הגשה של פרויקט גמר, הפרויקט מתבצע תוך כדי ליווי והנחייה של הסגל האקדמאי אך הוא במסגרת מפעלי תעשייה. תוכנית הלימודים מתעדכנת על בסיס קבוע בהתאם לשינויים בשוק וההתפתחויות השונות בתחום בארץ ובעולם. 

איפה יכול מהנדס תוכנה למצוא עבודה?

אדם אשר סיים לימודי הנדסת תוכנה יכול למצוא עבודה במגוון גדול של עסקים וחברות החל מחברות הייטק וסטרטאפים אך גם בתעשיות שונות כמו רפואה, בנקאות, תעופה, אנרגיה, אלקטרוניקה ועוד. העבודה יכולה להיות באחת מעשרות חברות גדולות ובינלאומיות עם מרכזי פיתוח בארץ או חברות קטנות מקומיות כמו סטרטאפים שונים, חברות ממשלתיות, תעשיות ביטחוניות ועוד. התנאים של מהנדס תוכנה הם תנאים מצוינים וכוללים משכורת בסיס טובה ותנאים סוציאליים מעולים, זה תלוי כמובן בותק, בניסיון, בחברה בה עובדים והאם העבודה היא במרכז או בפריפריה שכן יש הבדלים בין אזורים שונים. 

כיצד ניתן למצוא עבודה כמהנדס תוכנה?

חיפוש משרה של מהנדס תוכנה לרוב היא משימה פשוטה שכן מדובר במקצוע מאוד מאוד מבוקש, כמות המשרות הנפתחות כל חודש היא גבוהה ביותר ומדובר על מקצוע המשתלב בכל תעשיה. אחת מהדרכים למצוא עבודה היא על ידי חיפוש מודעות דרושים המתפרסמות בלוחות מודעות ייעודיים, למשל באתר שלנו בו אפשר לחפש בקלות משרות על פי תחומי עניין ובלחיצת כפתור לשלוח את קורות החיים למשרות אשר נראות רלוונטיות ומתאימות. דרך נוספת היא על ידי חברים ומכרים העובדים באותן חברות אשר יכולים באמצעות ההיכרות שלהם עם הארגון לדעת מתי נפתחת משרה ולהעביר את קורות החיים לכוח אדם או למחלקה המתאימה ברגע הנכון. פלטפורמה נוספת היא שימוש ברשתות חברתיות וקבלת עזרה מאותם חברים וירטואליים אשר לעיתים יודעים ומכירים משרות שנפתחו או אמורות להיפתח ויכולים ליצור את הקשר הראשוני.

השכר של מהנדס תוכנה לרוב יהיה מינימום של 10000 ₪ וככל שהותק הוא גדול יותר הוא יכול להגיע לשכר של 35000 ₪ לחודש, בנוסף לכך יש הטבות ותנאי סוציאליים נוספים.

לימודי הנדסת תוכנה מתקיימים באוניברסיטאות שונות ומכללות ברחבי הארץ.

עבודה בתור מהנדס תוכנה ניתן למצוא בשלל תעשיות ותחומים החל מרפואה, ביטחון, תקשורת ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן