דרוש מהנדס כימיה

תעשיות רבות ומגוונות כמו תעשיית המזון, תעשיית התרופות, תעשיות המים, תעשיות ביו-טכנולוגיה ועוד שלל תחומים ותעשיות הינם מקומות בהם ניתן למצוא בין יתר המקצועות גם תפקידם של מהנדסי כימיה שכן כל תעשייה מתבססת ועובדת עם חומרים שונים בין אם בנושא של יצור אותם חומרים ובין אם על ידי שימוש בהם מה שמצריך טיפול נכון באותם חומרים כימיים.

מהנדס כימיה, מה זה המקצוע הזה בדיוק

תפקידו של מהנדס כימיה הוא תפקיד מרכזי בתעשיות שונות למשל תעשיות ביוכימיות וביוטכנולוגיות, תעשיית הנדסת תרופות שאלו תעשיות המתפתחות מאוד בשנים האחרונות הן בארץ והן בעולם כולו. מהנדס כימיה זהו אדם עם ידע נרחב גם בביוכימיה וגם בביולוגיה מולקולרית כתואר ראשון שמהווה בסיס להמשך לימודים והעמקת הידע במסלולים מתקדמים יותר. תפקיד מהנדס כימיה בחברה כולל את כל מה שקשור לתפעול תהליכים שונים תוך כדי שיפור שלהם ותכנון אופטימלי. 

באילו תחומים ותעשיות יכול לעסוק מהנדס כימיה

מהנדס כימיה יכול למצוא עבודה במגוון תחומים חלקם שגרתיים ומוכרים יותר כמו יצור תרופות ומוצרים שונים לשוק הרפואי, מזון, תעשיות ביטחוניות ובתחומים קצת פחות שגרתיים כמו פיתוח מקורות אנרגיה חדשים, התפלה של מים, טיפול בסרטן, פתרון בעיות של זיהום אויר וזיהום מים ועוד. בנוסף הם מוצאים תפקידים בפיתוח תהליכים שונים הקשורים לקיימות, זאת אומרת פיתוח ויישום של תהליכים אשר נותנים מענה לצרכים שונים בהווה תוך כדי התחשבות והפחתה של פגיעה בדור העתיד למשל מציאה של מקורות אנרגיה חליפיים לנפט כמקור אנרגיה מרכזי, פיתוח תהליכים יותר ירוקים אשר אינם פוגעים באיכות הסביבה, מחזור של פלסטיק וסוגי פסולות שונים וכדומה.

איפה לומדים הנדסת כימיה לתואר ומה כוללים הלימודים

לימודי הנדסת כימיה נלמדים בשלל אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ החל מהצפון ועד לדרום. במסגרת לימודי התואר ישנן התמחויות שונות כמו למשל התמחות בהנדסת חומרים מתקדמים, הנדסת חומרים וכימיה, הנדסה ביוכימית, הנדסה כימית, הנדסה כימית וננוטכנולוגיה ועוד. לימודי הבסיס כוללים מקצועות שונים ממדעי החיים וההנדסה כמו אלגברה, פיסיקה, כימיה אורגנית, פולימרים, מכניקה אנליטית, סטטיסטיקה, כימיה אי אורגנית ועוד. מסלול הלימודים אורך בין 3 ל- 4 שנים, זה תלוי במוסד הלימודי ובדרישות הספציפיות שלו כאשר תנאי הקבלה במרבית המוסדות דורשים בגרות מלאה בציונים גבוהים בדגש על מקצועות כמו מתמטיקה, פיסיקה וכימיה, וציון פסיכומטרי גבוה. 

כיצד מהנדס כימיה יכול למצוא עבודה מתאימה

משום שמדובר במקצוע אשר יש לו ביקוש מאוד גבוה, מקצוע אשר יש לו מקום בכל מיני תחומים ובכל מיני סוגי תעשיה כולל תעשיות הפלסטיקה, הזכוכית, מחצבים, מזון, דשנים, תעשייה כבדה ועוד ויש גם את כל נושא של השתלבות בעולם המחקר, מציאת עבודה למהנדס כימיה לרוב תהיה פשוטה באופן יחסי. חיפוש עבודה יכול להיות בכמה דרכים למשל יש מוסדות לימוד אשר עוזרים לחבר בין בוגרים למקומות המחפשים עובדים, דרך נוספת היא כניסה ללוחות מודעות של משרות כמו למשל בפורטל שלנו, חיפוש משרות אפשריות ושליחה של קורות חיים לאותן משרות. אופציה נוספת היא פניה יזומה למקומות בהם אתם מעוניינים לעבוד ובירור האם מחפשים עובדים או לחילופין שליחה של קורות חיים באופן יזום לאותם מקומות ועוד אחת מהדרכים זה הפעלה של קשרים אישיים, זאת אומרת בקשה מחברים, קרובים משפחה ומכרים שונים לחבר אתכם עם ארגונים על ידי העברת קורות חיים על ידי אותם אנשים או רק חיבור ראשוני ואז אתם יוצרים קשר אם הארגונים ומעבירים להם את קורות החיים שלכם.

שכר של מהנדס כימיה תלוי בהשכלה, בניסיון, תחומי ההתמחות ובותק שלו וכמובן האם הוא עובד בתעשייה פרטית, ציבורית, במחקר או בפיתוח.

מהנדס כימיה יכול למצוא עבודה כמעט בכל תעשיה קיימת כולל בתחומים של מחקר במכונים ו/או אוניברסיטאות.

במרבית המקומות נדרשים ציונים גבוהים בבגרויות ברמה של 5 יחידות מתמטיקה, פיסיקה וכימיה, וציון פסיכומטרי גבוה גם כן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן