דרוש מהנדס כבישים

הכבישים משמשים את כולנו להגיע מהבית למקום העבודה, מהבית לבקר קרובי משפחה, נסיעה לשדה התעופה או לים, לקניות ואפילו לבילוי. משום שיש גידול באוכלוסייה, יש בניה של ערים וישובים חדשים, שכונות חדשות נבנות ויש צורך בפיתוח של תשתיות בין היתר גם של כבישים. כדי שיוכלו לסלול את אותם כבישים יש צורך בתוכניות עליהן אחראי מהנדס כבישים.

הנדסת כבישים, מה זה המקצוע הזה בדיוק

הנדסת כבישים זהו תחום הנדסי המשויך להנדסה אזרחית, רק מי שמתמחה בהנדסת תחבורה רשאי לבצע את כל פעולות התכנון בהקשר של כבישים, מחלפים וכדומה שכן יש צורך להתייחס לשלל אספקטים הנוגעים ומשפיעים על כבישים ומחלפים. מהנדס כבישים הוא איש המקצוע אשר אחראי בין היתר על כל מה שקשור לתכנון של הכבישים בהם אנו משתמשים ביום יום. הוא עוסק באיסוף נתונים ומחקר של נתוני התנועה והשימוש בדרכים תוך כדי התייחסות לנתיבים דומים, התפתחות עתידית מתוכננת, הצרכים של משתמשי הדרך בהווה וגם פוטנציאל שימוש בעתיד ועוד, הוא משתמש בשיטות חישוב מתקדמות, תוכנות הדמיה ותכנון, הכל במטרה לבנות את התוכנית של הכבישים באזור מסוים. הוא לוקח בחשבון דברים הקשורים לבטיחות, שילוב נכון של תמרורים והוא למעשה חלק מצוות פרויקט אשר פועל מול רשויות התכנון ומהנדסים נוספים מתחומים נוספים הרלוונטיים לנושא של כבישים ותשתיות. 

מה כוללים לימודים של הנדסת כבישים

הנדסת כבישים זהו תחום לימודי הנכלל בהנדסה אזרחית ולכן חלק ממסלול הלימודים כולל את הבסיס של לימודי הנדסה כמו פיזיקה, מתמטיקה, אנגלית טכנית, יישומי מחשב, שרטוט, הנדסה טכנית ועוד, וכמובן לימודים ספציפיים לתחום ההתמחות של הנדסת כבישים שזה אומר היכרות עם חומרי בנייה, תשתיות וחיזוק שלהן, קונסטרוקציות והקמה שלהן, ניהול פרויקטים בענף הבניה ועוד. אלו לימודים אשר דורשים טרם קבלת התעודה והרישיון לעבור תקופת התמחות של מספר שנים, נכון לעכשיו 3 שנות התמחות טרם קבלת הרישיון.

היכן יכול מהנדס כבישים למצוא עבודה

מהנדס כבישים הוא למעשה מהנדס אזרחי בעל התמחות בכל מה שקשור לתחבורה וכבישים ולכן הוא יכול למצוא עבודה בשלל מקומות וארגונים גם במגזר הפרטי גם במגזר הציבורי, הוא יכול לעבוד כשכיר בארגון או כפרילנסר ולתת מענה ספציפי סביב פרויקטים מסוימים. משום שמדובר על תפקיד המשתלב גם בכל מה שקשור בתוכנית של כבישים חדשים במקומות שאין בהם כלל כבישים אך גם שיפור ושדרוג כבישים קיימים, הוא יכול להשתלב בחברות ציבוריות העוסקות בפיתוח תשתיות וסלילת כבישים כמו נתיבי ישראל, במשרדים ממשלתיים כמו משרד התשתיות, במשרדי מהנדסים או חברות הנדסה המתמחות בתשתיות וכבישים, יזמי נדל”ן, רשויות מקומיות ועוד מקומות רבים. 

כיצד יכול מהנדס כבישים למצוא עבודה

יש דרכים שונות למצוא עבודה כמהנדס כבישים. אחת מהדרכים היא חיפוש משרות אשר מתפרסמות בלוחות דרושים באתרים שונים ייעודים לכך, למשל האתר שלנו. באתר שלנו אפשר למצוא משרות דרושים בשלל מקצועות כולל דרוש מהנדס כבישים, במשרה יש פירוט של דרישות התפקיד, היקף המשרה ועוד מידע. אם המשרה מתאימה אפשר לשלוח בקלות את קורות החיים ישירות דרך האתר. דרך נוספת היא על ידי יצירת קשר ישיר עם חברות הנדסה, רשויות מקומיות ועוד בניסיון לבדוק האם הם זקוקים למהנדס כבישים בין אם לתפקיד קבוע ובין אם לפרויקט נקודתי. עוד אפשרות היא במידה ויש חברים או קרובי משפחה אשר עובדים בחברה או בארגון בתחום מתאים, לבקש מהם לעזור בחיבור עם הגורמים המתאימים בתוך הארגון בכדי להעביר אליהם את קורות החיים.

השכר של מהנדס כבישים יכול להתחיל בסכום של 11,000 ₪ לחודש ולהגיע לסכומים של 16,000 ₪, תלוי בחברה בה הוא עובד, בותק ובניסיון. 

מהנדס כבישים הוא למעשה מהנדס אזרחי אשר המתמחה בתעבורה ובכבישים.

מהנדס ככבישים יכול למצוא עבודה על ידי חיפוש משרות בלוחות דרושים המתפרסמים באתרים שונים, למשל באתר שלנו. כמו כן הוא יכול להיעזר בחברים ומכרים במידה והם עובדים בתחום או בחברות הקשורות לתחום.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן