דרוש מהנדס חשמל

לימודים של תחומי ההנדסה השונים אשר מתקיימים היום, הם בין הלימודים המבוקשים והנפוצים ביותר בשנים האחרונות ויהיו כאלו גם בעתיד, שכן העולם של היום הוא עולם טכנולוגי, מתקדם ומתפתח כל הזמן וההנדסה זהו תחום הנמצא בכל תחום הנוגע בחיינו ומשפיע עליהם למשל הנדסת בניין, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה, מהנדס כימיה, מהנדס חומרים, מהנדס מזון וגם מהנדס חשמל שזהו אחד ממקצועות ההנדסה היוקרתיים והמבוקשים ביותר שיש נכון להיום.

מה זה בדיוק מהנדס חשמל?

נושא של חשמל זהו נושא שמלווה את החיים המודרניים בכל מקום ובכל דבר. אם פעם חשמל היה תחום מאוד מצומצם ומרבית הדברים היו מאוד פשוטים ומכניים, היום מהנדס חשמל זהו אחד מהתפקידים המהותיים בעולם המודרני המתקדם, הוא כולל מיקוד בתחומים של פיתוח, יצור ובניה וזהו אחד התפקידים המרכזיים בכל מקום ומקום ולא משנה איזה תעשיה או תחום. זהו מקצוע בו ניתן לעבוד בהמון מקומות ותחומים החל מחברת חשמל דרך ליווי בפרויקטים הכוללים מערכי חשמל במבנים שונים, פרויקטים שונים ומגוונים בתעשיית ההייטק ועוד שלל תחומים. זהו תחום שמתפתח כל הזמן ומשפיע על כלל התעשיות והחברה, ואנו פוגשים את עבודתם של מהנדסי חשמל בכל דבר ביום יום.

מה לומדים בלימודי הנדסת חשמל?

לימודי הנדסת חשמל נמשכים הם לימודים ברמה מאוד גבוהה הנמשכים לרוב סביב ה- 4 שנים והם לימודים מאוד מאתגרים המבוססים על קורסים ריאליים ברמה מאוד גבוהה ולכן לא מתאים לכל אחד. הם כוללים בין היתר לימודים שונים בתחומי הפיזיקה, מתמטיקה, חשמל, מיקרו מעבדים, אלקטרוניקה אנלוגית, אלקטרוניקה ספרתית, מחשוב ובקרה, שפות תכנות ועוד. לקראת סיום מסלול הלימודים ישנה התמקדות בתחום מסוים בו מתבצעת התמקצעות למשל בתחום של רשתות תקשורת, בקרת איכות, רשתות מחשבים ועוד. בסיום הלימודים כל בוגר יוכל למצוא עבודה ולהשתלב בשלל תעשיות ומקומות עבודה כמו חברות הייטק, תעשיות ביטחוניות, תחום התקשורת, מועצות מקומיות וכדומה. 

איפה לומדים הנדסת חשמל

לימודים של הנדסת חשמל הם לימודים אותם אפשר למצוא כמסלולי לימוד מסודרים באוניברסיטאות שונות וגם במכללות שונות מצפון הארץ ועד דרומה. לכל מוסד לימודי יש את הדרישות הבסיסיות שלו מה נדרש ממי שרוצה ללמוד על מנת ולהתקבל ללימודים, יש מוסדות הדורשים רק תעודת בגרות בציונים מסוימים ויש מוסדות הדורשים פסיכומטרי עם ציון מינימלי, המסלולים יכולים להיות מעט שונים בין המוסדות ולכלול קורסים שונים וגם נושאי ההתמקצעות משתנים ממקום למקום. מי שלומד הנדסת חשמל לרוב יוכל למצוא עבודה במגוון חברות וארגונים עוד בטרם יסיים את מסלול הלימודים שלו, שכן מדובר על מקצוע מבוקש ביותר ורוב הזמן קיים מחסור במהנדסי חשמל. 

כיצד מוצאים עבודה בתחום של הנדסת חשמל?

עבודה בתחום של הנדסת חשמל יכולה להיות עבודה הן כשכיר והן כעצמאי. העבודה יכולה להיות במגוון עמדות ותפקידים כולל תפקידים ניהוליים שונים הל תלוי במסלול ההתמחות ודרישות כל ארגון וחברה. מציאה של עבודה יכולה להיות בדרכים המוכרות והידועות כמו חיפוש משרות דרושים בפורטלים ואתרים שונים ויצירת קשר ישיר עם מפרסמי משרות, כמו למשל בפורטל שלנו אשר מאפשר לחפש בקלות ובפשטות משרות רלוונטיות בתחום של הנדסת חשמל ולשלוח בלחיצת כפתור פשוטה את קורות החיים לאותם מעסיקים אשר פרסמו את המשרות. דרך נוספות היא על ידי שימוש ברשתות חברתיות שונות וגיוס חברים ומכרים לקשר בין משרות פתוחות לבינכם וכמובן שאפשר גם ליצור קשר ישירות עם חברות ומפעלים ולנסות לברר באופן ישיר לגבי משרות אפשריות.

הנדסת חשמל זהו מקצוע עם שכר התחלתי מאוד גבוה של כ- 12000 ₪, שכר שעולה בהתאם לתעשייה בה עובדים ולוותק. 

הנדסת חשמל זהו תחום בו תמיד יש ביקוש לעובדים, מציאת העבודה היא קלה ולרוב ניתן למצוא עבודה עוד במהלך הלימודים.

לימודי הנדסת חשמל מתקיימים באוניברסיטאות ומכללות שונות ברחבי הארץ. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הקריירה שלך מתחילה כאן.
חיפוש משרות בחינם.

כאן תוכלו למצאו מגוון
כלים שיעזרו לכם בקריירה.

signup

יכולת לשלוח קורות חיים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

pin

לוח נתונים לכל המשרות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

הצטרפו לHOOP!

משתמשים רשומים יכולים לשלוח קורות חיים שמורים במערכת ואפילו ליצור אחד בכמה צעדים פשוטים!

משרות מבוקשות בלבד
מפרסמים משרות בצ'יק
דילוג לתוכן